ЧОМУ БОЛИТЬ КОЛІННИЙ СУГЛОБ І ЯК СОБІ ДОПОМОГТИ?
ЧОМУ БОЛИТЬ КОЛІННИЙ СУГЛОБ І ЯК СОБІ ДОПОМОГТИ?
Зміст:
- Анатомія
- Етіологія
- Лікування
- Традиційне лікування
- Народна медицина
Скарги на біль у колінах часто виникають у літніх людей, страждаючих артритом, у юних спортсменів-бігунів, у молодих мам, стурбованих тим, що у дитини болить колінний суглоб.
Іноді фахівець з першого огляду може визначити причину захворювання і призначити лікування. А в деяких випадках лікарю необхідні результати додаткового інструментального обстеження, оскільки симптоми деяких патологій бувають схожими, а причини — різними. Кожен пацієнт з болями в колінах повинен бути ретельно комплексно обстежений для визначення стану всього організму.
АНАТОМІЯ
Щоб зрозуміти, чому болять суглоби в колінах, необхідно знати анатомію колінного суглоба. Він являє собою складне зчленування — шарнір, яке функціонує за рахунок роботи декількох м'язів, зв'язок і кісток. Між виростків кісток у суглобі знаходяться меніски, які є надійними амортизаторами. Для виключення тертя елементів суглоба внутрішня поверхня його постійно змащується спеціальної синовіальною рідиною. Вона зберігається в бурсах — спеціальних сумочках.
Біль у колінах може бути пов'язана з будь-якою структурою суглоба:
- перелом або інше пошкодження кістки;
- перелом і зміщення колінної чашечки;
- розшарування хрящового покриття виростків;
- розрив меніска;
- розтяг або запалення зв'язок і сухожиль;
- запалення бурси.
Біль у коліні зазвичай локалізується в конкретному місці: в одних пацієнтів тягучий біль виникає під коліном, в інших — коліно болить збоку. Інтенсивність болю різна: від нестерпного до ледь помітною.
ЕТІОЛОГІЯ
Визначити причину болю допоможуть кваліфіковані фахівці: ортопед, ревматолог, хірург-травматолог, невропатолог, остеопат. Раннє звернення до лікаря підвищує ймовірність того, що хвороба вилікують консервативно, в запущених випадках проводять оперативне лікування болю в колінному суглобі.
У групу ризику входять такі особи:
- Займаються активними видами спорту: біг, кінний та лижний спорт, велоспорт, плавання, культуризм. У них часто утворюються мікротравми, розтягування, які пов'язані з посиленими незбалансованими тренуваннями. Спортсмени скаржаться на біль в коліні при виконанні будь-якого руху.
- Вагітні жінки — це категорія людей, які досить часто страждають від подібних больових симптомів. Пов'язані вони з гормональними змінами в організмі і збільшується масою тіла.
- Люди з ожирінням випробовують велике навантаження на суглоби ніг, в тому числі і на коліно. Таким пацієнтам лікарі призначають дієту і лікувальну фізкультуру, так як схуднення — це єдино правильне рішення даної проблеми.
- Особи, чия професія пов'язана з важкими навантаженнями, підняттям тягарів, тривалим сидінням та іншими одноманітними рухами. Вони скаржаться на біль у колінному суглобі після навантаження
Болять колінні суглоби часто з причини травм, перевантажень і цілого ряду захворювань.
Гострі або раптові пошкодження — найбільш часта причина болю в коліні. Вони виникають при прямому ударі коліна, аномальному скручуванні, згинанні коліна або при падінні на нього. Такі патологічні симптоми, як біль, синець і набряк розвиваються швидко: протягом кількох хвилин після травми. Здавлення і пошкодження піддаються нерви і кровоносні судини. Пацієнти відчувають оніміння, поколювання в гомілці, слабкість в ногах. Вони виглядають блідими або синюшними.
До гострих ушкоджень колінного суглоба відносяться:
- Вивихи, розтягнення зв'язок та сухожиль, які формують колінну чашечку.
- Розриви менісків.
- Розриви зв'язок.
- Перелом чашечки, стегнової, великогомілкової або малогомілкової кісток.
- Вивих колінного суглоба.
Ушкодження колінного суглоба від перевантажень розвиваються при тривалому тиску на коліно, багаторазово повторюваних рухах. Це, насамперед, підйом по сходах, їзда на велосипеді, біг, стрибки. При будь-якому з цих видів діяльності навантажуються суглоби і навколишні тканини. Це призводить до подразнення і подальшого запалення.
До пошкоджень коліна в результаті перевантаження відносяться:
- Бурсити.
- Тендиніти.
- Потовщення зв'язок суглоба.
- Синдром болю надколенно-стегнового суглоба.
- Синдром клубово-великогомілкової зв'язки.
Чому болять суглоби в колінах? Є ряд причин, не пов'язаних з травмами та перевантаженнями ніг. До них належать важкі захворювання, що вимагають термінового звернення до лікаря.
- Остеоартрит — це дегенеративно-запальне захворювання суглобів, що супроводжується нестерпним болем у колінному суглобі вранці і зменшенням її інтенсивності протягом дня. Патологія зазвичай розвивається на місці колишньої травми. Крім того, виділяють інші типи артрит: ревматоїдний, при подагрі, вовчаку. Вони також призводять до виникнення болю, набряклості і скутості коліна.
- Хвороба Осгуда-Шпаттера характеризується тим, що біль і припухлість локалізуються в передній частині коліна нижче чашечки. Хвороба вражає хлопчиків у віці від десяти до п'ятнадцяти років.
- Підколінна кіста Бейкера — причина опухання задньої частини колінного суглоба.
- Досить часто набрякає і при інфікуванні кістки з розвитком остеомієліту, синовіальної сумки з розвитком септичного бурситу, шкіри з розвитком целюліту, самого суглоба з розвитком інфекційного артриту.
- Що розсікає остеохондрит виникає, коли невелика частина хряща чи кістки всередині суглоба погано постачається кров'ю і поступово відмирає. Симптомами його є біль і малорухомість.
- Артроз коліна проявляється болем, хрускотом або клацаючи при русі. Причина патології — руйнування суглобового хряща. Лікування захворювання на ранніх стадіях дає хороші результати.
- При наявності злоякісної пухлини також болять суглоби колін.
Пацієнтів при патології колінного суглоба турбують: скутість або зменшення її рухливості, порушення згинання коліна і його бічні руху. Зовнішніми ознаками перерахованих захворювань найбільш часто є: гіперемія суглоба, набряки, збільшення обсягу, гіпертермія шкіри в осередку ураження. Всі ці симптоми — ознаки запалення та наявності артриту колінного суглоба. Здорова людина вільно рухається і його тіло не доставляє ніяких проблем, але якщо раптово захворів колінний суглоб при згинанні або ходьбі, то в цьому немає нічого надприродного: вразливі коліна, відчуваючи великі навантаження, легко травмуються.
- 8. ЛІКУВАННЯ
Лікування болю в колінному суглобі спрямоване на усунення причини, що викликала її, а також на зміну звичок хворого і його способу життя. Насамперед, необхідно позбутися від надмірної ваги, якщо він є. Зайва вага тисне на коліна. Доведено, що кожен скинутий кілограм зменшує хворобливі відчуття в суглобах у вісім разів. Спортивна ходьба — це рекомендований лікарями спосіб схуднення. Якщо болить колінний суглоб при ходьбі, то можна це робити у воді, де біль чути не так сильно. При почалася болю в одному коліні людина шкутильгає, змінюється хода, що може призвести до руйнації в іншому коліні. В цьому випадку слід проводити комплексне лікування болю в колінних суглобах.
ТРАДИЦІЙНЕ ЛІКУВАННЯ
Що ж робити, якщо болять колінні суглоби? Усунути причину болю і лікувати основне захворювання. Місцевий вплив у вигляді мазей і компресів, як правило, не цілком ефективно. Лікар, з'ясувавши походження болю, призначити лікарські засоби для прийому всередину або у вигляді ін'єкцій. Лікування спрямоване на полегшення, відновлення нормальної структури суглоба і його функцій.
Комплексна терапія складається з:
- протизапальних засобів;
- хондропротекторів;
- загальнозміцнюючих і нормалізують імунітет препаратів;
- дієти;
- фізіотерапії;
- масажу;
- мануальної терапії;
- лікувальної фізкультури.
- Коленные суставы несут большую нагрузку, поскольку они должны выдерживать вес тела человека. Люди с ожирением страдают болями в коленях гораздо чаще, чем лица с нормальным весом. Поэтому таким больным необходимо срочно худеть, чтобы хоть немного разгрузить суставы ног.
- Дієту вибирають з низькою калорійністю, обмеженням солі, борошняних виробів, гострої їжі. Після зняття загострення призначають лікувальну фізкультуру — вправи у воді і плавання. Вони зміцнюють м'язи, зв'язки, покращують кровообігу, гартують організм. Хворим рекомендовано у фазу ремісії відвідувати басейн. Благотворно на хворі коліна впливають масаж, мануальна терапія, радонові ванни, грязьові аплікації.
НАРОДНА МЕДИЦИНА
- Лікування болю в колінному суглобі народними засобами добре доповнює традиційне медикаментозне. Мета процедур народної медицини — зігрівання та виведенню сольових відкладень. Найчастіше застосовують ванни з травами, компреси, втирання і примочки.
- Травяные отвары и экстракты растений принимают внутрь. Растворяют и выводят соли из суставов ежедневные содовые примочки. В теплой воде растворяют соду и смачивают в полученном растворе ткань. Прикладывают ее к коленям на пятнадцать минут, затем соду смывают и смазывают сустав витаминным кремом. На ночь можно наложить на колени согревающие повязки из натуральной шерсти. Несколько ложек сока черной редьки следует принимать каждый день до полного исчезновения боли.http://medmarket.kh.ua/p47518066-prisposoblenie-ortopedicheskoe-dlya.html
в «Медмаркете» можно купить наколенники для детей, ведь именно дети наиболее часто получают по неаккуратности травмы коленей. Жесткость приспособлений может быть разной, подбирается она исходя от конкретных целей накладки на конечность. Это же учитывается и при выборе полной или частичной фиксации. У нас нанаколенники цена отличается доступностью для большинства населения страны. При этом качество и долговечность – на самом высоком уровне. Продуманная система крепления позволит использовать их даже пациентам с излишним весом.
По всем вопросам размещения свяжитесь с нами мы будем рады помочь и ответить на любые ваши вопросы, или зайдите на наш сайт
Наш контакты
+38093562-83-80
+38050024-19-78
+38067698-65-91
Украина Харьковская область г. Харьков, ул. Балакирева 8/1
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті