Біль в області кульшового суглоб
Біль в області кульшового суглоб
Біль в області кульшового суглоба може бути зумовлена багатьма причинами, але перш ніж говорити про ці причини, треба зрозуміти, як влаштований тазостегновий суглоб.
Анатомія
Тазові кістки беруть участь в утворенні трьох зчленувань: лобкового симфізу, парного крижово-клубового суглоба і парного кульшового суглоба. Форму кульшового суглоба можна уявити у вигляді кулі, розташованого в глибокому гнізді округлої форми. Лобковий симфіз та крижово-клубовий суглоб малорухливі, а в кулястої (або, точніше, чашоподібною) кульшовому суглобі, що забезпечує одночасно стійкість тіла і рухливість ноги, можливий великий обсяг рухів.
Тазостегновий суглоб є одним з найбільш великих суглобів нашого тіла. З-за того, що людина в результаті еволюції став на дві ноги, тазостегновий суглоб у нього є основним опорним суглобом і несе значне навантаження при ходьбі, бігу, перенесення тягарів.
Суглобова западина кульшового суглоба утворена тазової кісткою і називається кульшової (ацетабулярной) западиною. По краю западини розташовується вертлюжну губа — волокнисто-хрящове освіта. Вона збільшує глибину западини на 30%, але головна її функція полягає в рівномірному мастилі суглобового хряща головки стегнової кістки синовіальною рідиною (суглобової). Створюючи присмоктуються ефект, вона зміцнює тазостегновий суглоб.
Всередині кульшової западини знаходиться голівка стегнової кістки, яка пов'язана з тілом стегнової кістки за допомогою шийки. Часто шийку стегнової кістки називають "шийкою стегна", але це жаргонізм. Кілька нижче шийки стегна знаходяться кісткові піднесення, звані великим і малим рожнами. До них прикріплюються потужні м'язи.
Навколо суглоба є суглобова капсула, яка містить зв'язки, зміцнюючи тазостегновий суглоб. З одного боку ці потужні зв'язки прикріплюються одним кінцем до тазової, а іншим кінцем ― до стегнової кістки. Ще одна потужна зв'язка (звана зв'язкою головки стегнової кістки, часто її ще називають круглою зв'язкою) пов'язує головку стегнової кістки із дном кульшової западини. Не виключено, що ця зв'язка теж додає міцності тазостегнового суглобу, обмежуючи зовнішнє обертання стегна. Тій же меті служить і капсула кульшового суглоба, яка натягається при зовнішньому обертанні і розгинанні стегна.
Тазостегновий суглоб прикритий м'язів сідничної області ззаду і м'язами передньої групи стегна спереду. Голівка стегнової кістки, розташована в ацетабулярной западині, покрита суглобовим хрящем. Суглобовий хрящ в тазостегновому суглобі в середньому досягає 4 мм в товщину, має дуже гладку поверхню білястого кольору і плотноеластіческую консистенцію. Завдяки наявності суглобового хряща значно зменшується тертя між дотичними суглобовими поверхнями.
Кістка може жити лише тоді, коли до неї надходить кров. Кровопостачання головки стегнової кістки здійснюється трьома основними шляхами:
1. Судини, що йдуть до кістки через капсулу суглоба
2. Судини, що йдуть всередині самої кістки
3. Посудина, що проходить всередині зв'язки головки стегнової кістки. Цей посуд добре працює у молодих пацієнтів, але в зрілому віці цей кровоносну судину зазвичай стоншується і закривається.
М'язи, що рухають ногу в тазостегновому суглобі, кріпляться до кісткових виступів тазових кісток і верхнього кінця стегнових кісток. Детальніше про анатомію кульшового суглоба ви можете дізнатися в окремій статті на нашому сайті (клацніть мишкою, щоб перейти до статті про анатомії).
Причини болю в області кульшового суглоба у дорослих.
Встановити причину болю в області кульшового суглоба часом буває важко, оскільки вона може бути викликана не тільки місцевим пошкодженням або захворюванням, але і патологічним процесом в черевній порожнині, в поперековому відділі хребта або в статевих органах.
Часто біль в тазостегновому суглобі віддає в колінний суглоб.
Принципово причини болю в області кульшового суглоба можна розділити на чотири групи:
1) травми в області кульшового суглоба та їх наслідки:
забій тазу, кульшового суглоба і верхньої частини стегна (включаючи синдром Morel-Lavallée, міофасцити міозит);
розриви вертлюжної губи;
розтягування, часткові і повні розриви м'язів і відривні переломи, включаючи хамстринг-синдром;
втомні переломи (стрес-переломи) тазової кістки, стегнової кістки, особливо небезпечні стрес-переломи шийки стегнової кістки;
пошкодження зв'язок і капсули суглоба;
APS-синдром або АРС-синдром;
переломи шийки стегнової кістки;
переломи тазу;
переломи в області вертелів стегнової кістки;
вивих стегнової кістки.
2) захворювання та індивідуальні особливості будови кульшового суглоба, його зв'язок, оточуючих м'язів:
щелкающее стегно;
вільні внутрішньосуглобові тіла кульшового суглоба і хондроматоз кульшового суглоба;
імпінджмент-синдром (синдром стегново-вертлюжного зіткнення);
артроз кульшового суглоба (синоніми: остеоартроз, коксартроз, остеоартрит);
вертельный бурсит (трохантерит), сідничний бурсит, клубово-гребешкова бурсит;
проксимальний синдром клубово-великогомілкового тракту;
синдром грушоподібної м'язи;
тендиніти і теносиновиты;
остеонекроз головки стегнової кістки (аваскулярний некроз, асептичний некроз);
транзиентный остеопороз;
3) захворювання і травми інших органів і систем, які проявляються віддає (іррадіює) болем в тазостегновий суглоб:
невралгія латерального шкірного нерва стегна (часта причина болю в області кульшового суглоба у вагітних, хворих на цукровий діабет);
неврологічні захворювання хребта;
пахові грижі;
спортивна пубалгия;
диспластичний коксартроз.
4) системні захворювання:
артрити (ревматична поліміалгія, подагра, ревматоїдний артрит, системна червона вовчанка, артрит при запальних захворюваннях кишечника – хвороби Крона);
анкілозуючий спондиллоартрит;
псоріатичний артрит;
артропатія Шарко (Charcot);
фіброміалгія;
лейкемія;
хвороба Педжета;
інфекційні захворювання кульшового суглоба (хвороба Лайма, синдром Рейтера, туберкульоз та ін).
Існують і інші причини болю, які важко класифікувати (токсичний синовіт, первинні і вторинні онкологічні поразки, остеомаляція, остеомієліт та ін)
Багато з цих причин взаємозалежні: наприклад, остеартрит кульшового суглоба може бути наслідком хронічної травматизації, артрит може носити посттравматичний характер і т. д., так що наведена нами класифікація певною мірою умовна і крім простого інформування закликає звернутися до фахівця для з'ясування точної причини болю в області кульшового суглоба і лікування.
У детей встречаются особые причины болей в области тазобедренного сустава: эпифизиолиз (соскользнувший эпифиз), болезнь Легг-Кальве-Пертеса, ювенильный ревматоидный артрит, болезнь Стилла и др. Наша клиника занимается лечением только взрослых пациентов, поэтому мы не будем останавливаться на причинах болей у детей.
Статья предназначена исключительно для всестороннего информирования о заболевании и о тактике его лечения. Помните, что самолечение может навредить Вашему здоровью. Обратитесь к врачу. |
При разных заболеваниях или патологиях в области суставов бедер нередко назначают ношение специальных фиксирующих приспособлений. Это бандажи на бедро, заказать которые сейчас можно без проблем через интернет покупку. Среди назначений могут быть травмы, врожденные и полученные вывихи берда, дисплазия, послеоперационный восстановительный период и т.д. В том числе применяются такие приспособления и в педиатрии. Главное, на что следует обращать внимание при приобретении последнего типа бандажей – детского – это конструкция, которая не должна препятствовать нормальному развитию у ребенка позвоночника. Конечно, лучше всего обращаться в специализированные точки реализации, в которых можно купить бандажи на бедро высокого качества, а продукция будет сертифицирована, и обладать соответствующей регистрацией от МОЗ Украины.
По всем вопросам размещения свяжитесь с нами мы будем рады помочь и ответить на любые ваши вопросы, или зайдите на наш сайт
Наш контакты
+38093562-83-80
+38050024-19-78
+38067698-65-91
Украина Харьковская область г. Харьков, ул. Балакирева 8/1
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті