«Стрижень» нашої краси і здоров'я. Як зберегти здоров'я хребта?
![«Стрижень» нашої краси і здоров'я. Як зберегти здоров'я хребта?](https://images.prom.ua/130952450_w200_h200_strizhen-nashoyi-krasi.jpg)
Сучасний світ перенасичений інформацією про нові рецепти краси, здоров'я, молодості. Кожен норовить поділитися своїми секретами, унікальними методиками. Всі видання майорять сенсаційними заголовками.
Але сьогодні нам би хотілося відкрити простий, але, безумовно, один з найголовніших секретів молодості, краси і, в першу чергу, здоров'я! Основа всього людського організму – хребет. Саме він являє собою «стрижень» нашої здоров'я.
Він надає нашому тілу форму і підтримує його в правильному положенні, тому відповідає не тільки за наше самопочуття, але і за красу. Сьогодні болі в спині стали настільки поширені, що страждають від них, за різними даними, до 80% населення. Адже від того, чи здоровий хребет, залежить кожен орган і кожен мускул. Якщо наш «стрижень» міцний, то ми бадьорі, сповнені сил, готові до нових відкриттів і звершень.
Якщо хоч маленька частина нашого кістяка не в порядку, це відразу ж позначається на всьому організмі: нас мучать болі, безсоння, сили приходять в занепад. Не секрет, що хвороби хребта можуть бути причиною безлічі захворювань, оскільки неправильне положення хребта, порушення постави призводять до неправильного розподілу навантаження і збоїв в роботі внутрішніх органів. Оскільки сутулість, погана постава, надмірне навантаження можуть викликати зсув хребців, защемлення нервових корінців, м'язи і зв'язки деформуються (збільшуються чи скорочуються), відповідно зміщуються внутрішні органи.
Чому наш «стрижень» схильний до ризику?
Хвороб хребта схильні навіть люди найбільш працездатного віку, а це люди від 35 до 50 років. Крім того, за даними досліджень американських вчених, більш 60% офісних працівників страждають тими чи іншими захворюваннями хребта. Пов'язується це з тим, що робота в офісі малорухлива, статична. Не виняток також і діти. У них болю в спині є клінічним проявом різноманітних диспластичних явищ (сколіоз), різних травм, в тому числі і післяпологових. Чим старше людина стає, чим вище ризик розвитку захворювань спини, оскільки з віком хребет стає найбільш схильним до різних пошкоджень, навіть без надмірних навантажень. Цьому сприяють дегенеративні зміни, що відбуваються в тканинах.
З віком розміри тіл хребців збільшуються, в той час як товщина міжхребцевого диска зменшується. Паралельно з цим міжхребцеві диски втрачають свою еластичність.
Одним з найбільш важких і серйозних захворювань, що викликають сильні болі в хребті, є грижа міжхребцевих дисків. Це розрив оболонки міжхребцевого диска з наступним випинанням в хребетний канал пульпозного ядра, що призводить до затискання нервових корінців, нервів і судин спинного мозку, викликаючи тим самим сильні болі в хребті. Міжхребцева грижа небезпечна тим, що найчастіше її формування відбувається досить довго. Спочатку з'являється невелике випинання міжхребцевого диска (протрузія), яка може і не доставляти дискомфорту.
Протрузія міжхребцевих дисків – це протиприродний процес, в результаті якого міжхребцевий диск виступає в хребетний канал, не розриваючи при цьому фіброзного кільця.
Протрузія міжхребцевих дисків є не самостійним захворюванням, а результатом патології міжхребцевих дисків, остеохондрозу, перелому або мікротравми, викривлення хребта та інших аномалій. Виявити це порушення можна тільки за допомогою спеціального обстеження на апараті магнітно-резонансної томографії.
В результаті цього дослідження фахівці зможуть визначити точне розташування і розмір грижі. На жаль, в останні роки зустрічається все більше людей, які страждають грижею міжхребцевих дисків. Дане захворювання відноситься до дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта і суглобів і характеризується значним обмеженням фізичної працездатності людини.
В даний час існує два шляхи лікування міжхребцевої грижі: консервативний (фізіотерапія, лікувальна фізкультура, медикаментозне лікування) і оперативний (використовується у важких, запущених випадках). Тут слід пам'ятати головний принцип – комплексний підхід, оскільки тяжкість і складність захворювання передбачає всебічне лікування та тривалу реабілітацію.
Чого слід уникати, щоб зберегти здоров'я хребта?
Помимо межпозвонковой грыжи есть довольно много причин, которые способны навредить здоровью позвоночника, вызывая различные его заболевания. Во-первых, сидячий образ жизни. Современный ритм жизни таков, что большую часть жизни человек проводит сидя: за компьютером, в машине, дома, на работе и т.д. А ведь долгое нахождение в положении сидя значительно усиливает статическую нагрузку на позвоночник. Мышцы в таком положении не работают, теряют свой тонус и перестают поддерживать позвоночник в правильном положении.
Тобто фактично фіксують неправильну поставу. По-друге, неправильна постава. Лікарі не втомлюються говорити про важливість підтримання постави в правильному положенні, розроблені цілі комплекси вправ, оскільки неправильна постава сприяє утворенню патологічних викривлень хребта. По-третє, ожиріння. Надмірна вага – бич сучасного суспільства – надає надмірне навантаження на хребетний стовп, судини, нерви, викликає застійні явища в нижніх кінцівках. В-четвертых, значительные физические нагрузки, способствующие перегрузке позвоночника, появлению межпозвонковых грыж, смещению позвонков и т.д. Это и есть те факторы, избегая которых, вы сможете долгое время поддерживать здоровье позвоночника – опоры всего организма, – и избежать большого количества дегенеративных изменений тканей.
Статья предназначена исключительно для всестороннего информирования о заболевании и о тактике его лечения. Помните, что самолечение может навредить Вашему здоровью. Обратитесь к врачу.
По всем вопросам размещения свяжитесь с нами мы будем рады помочь и ответить на любые ваши вопросы, или зайдите на наш сайт
Наш контакты
+38093562-83-80
+38050024-19-78
+38067698-65-91
Украина Харьковская область г. Харьков, ул. Балакирева 8/1
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті