ЯК ВИБРАТИ ІНВАЛІДНУ КОЛЯСКУ? Якими бувають коляски для інвалідів ?
Вибираючи реабілітаційне обладнання, не варто плутати інвалідний каталку і інвалідну коляску. Головна відмінність полягає в тому, що інвалідна каталка належить до пасивного засобу пересування, тобто використовується не самим пацієнтом, а іншим, супроводжуючим його особою. Інвалідна коляска в свою чергу належить до пасивного реабілітаційним обладнанням, має великі задні колеса, які є основними для приведення коляски в рух самим пацієнтом.
Інвалідна каталка легше інвалідного візка, має маленькі колеса і невелику ширину, що є важливим при переміщенні пацієнта по квартирі або лікарні. Різновидом каталки є транспортна інвалідна каталка, призначена для зручного транспортування людини на автомобілі, літаку, поїзді і т. д. Перевагою такого обладнання є його мобільність – транспортна каталка може складатися і поміщатися в дорожню сумку. Її вага становить в середньому 8 кг, але при цьому вона може витримувати пацієнта вагою до 100 кг.
У нашому випадку ми розглянемо вибір зручної і надійної інвалідної коляски. Зрозуміло, що її підбір здійснюється суто індивідуально з урахуванням фізіологічних особливостей людини, а також ступеня його рухливості. Тим не менш, існують загальні правила вибору даного реабілітаційного засобу, про яких піде мова нижче.
Травми, ампутації, пошкодження спинного мозку і безліч інших захворювань можуть позбавити людину можливості самостійного пересування. Ці обмеження можна обійти, якщо у нього є інвалідна коляска. І якщо раніше знайти її було досить серйозною проблемою, то зараз купити цей транспортний засіб можна через інтернет-магазин, перебуваючи як у самому Києві, так і в будь-якій точці України.
Сьогодні В магазині «Медмаркет» є широкий вибір пристроїв, які полегшать життя пацієнтів настільки, наскільки це буде можливо в їх випадку. Регульовані висота, ширина, глибина сидіння, висота спинки. Можна замовити інвалідні коляски для будинку і вулиці з збільшеною висотою спинки і додатковим функціоналом. Деякі моделі містять в комплекті насос для коліс, який завжди буде під рукою.
Присутні в нашому каталозі і моделі з посиленою конструкцією, при цьому вага, завдяки оптимально підібраним матеріалами виготовлення, залишається невеликим.чи можна зустріти інвалідні візки як вітчизняного, так і імпортного виробництва.
Прийнято вважати, що імпортне обладнання є більш оснащеним і надійним, що значно полегшує самостійне пересування пацієнта. При купівлі інвалідного крісла обов'язково уточніть, чи пройшло воно всі необхідні перевірки, сертифікацію, є державні ліцензії та встановлені законодавством сертифікати якості (відповідності).
· Типи інвалідних колясок
Інвалідний візок активного типу. Цей вид коляски призначений для активного самостійного пересування людей з обмеженими фізичними можливостями. Коляски активного типу зазвичай виготовляють з міцних матеріалів, які витримують тривалі навантаження, а полегшена конструкція дозволяє мобільно пересуватися.
Коляска з важільним/механічним приводом. Інвалідні коляски з важільним/механічним приводом оснащені пневматичними шинами, які дозволяють амортизувати коляску на нерівних поверхнях. За рахунок цього на такій колясці можна вільно пересуватися на вулиці. Коляска з важільним приводом забезпечує надійність і безпеку руху завдяки контакту з поверхнею. Крісла з важільним приводом мають найчастіше регулирующуюся спинку, яка дозволяє змінювати кут її нахилу. Коляски такого типу дозволяють людям з частковим обмеженням можливостей активно пересуватися і навіть бути активними в спорті.
Електричне крісло-коляска. Ідеальний варіант для вільного пересування. На кріслі з електричним приводом можна пересуватися як всередині приміщення, так і на вулиці. Електрична коляска працює від акумуляторних батарей і оснащена пультом дистанційного управління, який може встановлюватися праворуч, ліворуч і посередині. За допомогою пульта управління людина, що сидить у колясці, може керувати кріслом, не докладаючи особливих зусиль. Електричне інвалідне крісло має масу переваг і є відмінним варіантом для пересування пацієнта. Головне – це те, що людина не витрачає багато зусиль для приведення крісла в рух, крім цього електричне крісло зручно і швидко пересувається. За рахунок численних переваг вартість інвалідного крісла з електричним приводом досить висока.
Варто також зазначити особливі інвалідні крісла – спортивні, дитячі та санітарні.
Спортивні візки розробляються спеціально для занять спортом. Вони мають принцип конструкції активного типу, але за рахунок коліс, розташованих під певним кутом, є більш стійкими і мобільними. Це дозволяє людям з обмеженими рухами займатися спортом і брати участь у змаганнях.
Дитячі крісла зазвичай виготовляються індивідуально під замовлення, так як крісло для дитини повинно мати невеликі розміри, обов'язково регульовану спинку і інші особливості, враховуючи специфіку і призначення даного обладнання.
Санітарні крісла оснащені знімним судном та іншими зручностями, і тому можуть використовуватися для прийому душу або відвідування туалету.
Критерії вибору крісла
Щоб вибрати найбільш оптимальний і функціональний варіант крісла, потрібно обов'язково продумати, з якою метою, ким, де і як буде використовуватися коляска. Якщо ви продумаєте і врахуєте всі нюанси перед покупкою, коляска буде довго служити, не виконуючи одну функцію. Нижче наведено основні фактори, які слід врахувати при виборі:
― фізичний стан людини (особливості захворювання)
― місце використання (в приміщенні або на вулиці)
― наявність підніжок
― можливість установки біля столу (заїзду під стіл)
― наявність противоопрокидывающей системи
― наявність складної рами
― знімні підлокітники
― регульована спинка і підголовник
― тип і ширина коліс
Ширина (габарити) коляски. Правильно підібраний розмір коляски забезпечує комфортне і безпечне розміщення в ній пацієнта. Важливим моментом є те, що в ширину коляска однозначно повинна бути вже дверних прорізів і проходу в ліфт.
Щоб вірно визначити розміри коляски, потрібно виміряти ширину стегон пацієнта (в місці максимальної ширини стегон) і додати до цієї цифри 5 див. Також слід додати кілька сантиметрів, якщо пацієнт буде виїжджати на візку в об'ємній верхньому одязі.
Нижче наведені рекомендовані розміри коляски, зорієнтовані на розмір одягу людини:
розмір 48 – ширина коляски 38-40 см
розмір до 52 – ширина коляски 42 см
54-56 розмір – ширина коляски 43 см
56-58 розмір – ширина коляски 46 см
58-64 розмір – ширина коляски 50 см
Пропорції сидіння повинні бути підібрані правильно, так як якщо сидінні буде занадто вузьким, пацієнту буде незручно повертати корпус і його рухливість обмежена. Також в цьому випадку може посилитися тиск на сідниці, в результаті чого існує ймовірність утворення пролежнів.
При дуже широкому сидіння відсутня фіксація корпусу, а саме спини, що призводить до того, що пацієнт буде завалюватися на бік або сидіти нерівно і в некомфортному позі. Це може призвести до викривлення хребта і тазу. Крім цього пацієнта буде незручно керувати інвалідним кріслом.
При правильно підібраній ширині сидіння між стінкою крісла і стегном людини поміститися долоню або тонка книга.
Глибина крісла – відстань від зовнішнього краю інвалідного візка до спинки. При правильно підібраній глибині крісла вага пацієнта рівномірно розподіляється на стегна і сідниці, що дозволяє уникнути сильного тиску на сідничні горби і уникнути пролежнів, порушення циркуляції крові, шкірних подразнень на колінах.
Щоб визначити правильну глибину сидіння потрібно виміряти відстань від краю стегон до колін в зігнутому стані (сидячи), а від отриманої цифри відняти 5-7 див.
Пам'ятайте, що в разі, якщо глибина крісла дуже мала, вага тіла пацієнта буде розподілятися нерівномірно, що призведе до зміщення центру тяжіння і посиленого тиску на сідничні бугри. Під час активного руху пацієнт може просто випасти з крісла.
Якщо крісло надто глибоке, його край буде натискати на гомілку і підколінну частина, що може викликати порушення циркуляції крові і шкірне роздратування. Також неправильна глибина може стати причиною розвитку кіфозу (випинання хребта назад), а також того, що пацієнт буде вислизати з коляски. При правильно підібраній глибині крісла відстань між ногами людини і краєм сидіння становитиме близько 6-7 см (або приблизна ширина 3-4 пальців).
Щоб відрегулювати глибину сидіння коляски можна використовувати ортопедичну подушку, встановлену і закріплену паралельно спинці крісла.
Висота сидіння означає безпосереднє відстань від підлоги до сидіння коляски. Якщо висота сидіння підібрана правильно, ви уникнете надмірного тиску на сідничні горби і область під колінами. Крім того, це зробить розміщення і рух хворого комфортним.
Щоб визначити і розрахувати необхідну висоту сидіння потрібно виміряти відстань від п'яти до колін, а після цього додати до отриманої цифри 5 див. Якщо ви плануєте використовувати ортопедичну подушку, її висоту також варто підсумувати, але з урахуванням того, що під час сидіння висота подушки зменшується в середньому вдвічі.
Якщо висота сидіння не підходить для пацієнта, її можна збільшити за допомогою ортопедичної подушки (як і у випадку з регулювання глибини сидіння).
Висота спинки крісла також один з важливих чинників вибору, так як правильно підібраний спинка дозволяє пацієнтові перебувати в зручною і комфортною позі, забезпечує підтримку тіла, що позитивно позначається на стані хребта.
У випадку, коли необхідна стандартна (мінімальна) підтримка тулуба, слід виміряти відстань від сидіння до пахв і потім від отриманої цифри відняти 10 див. В разі, коли пацієнту необхідна повна комфортна підтримка спини, слід вимірювати відстань між сидінням і головою/плечима/шиєю, в залежності від того, в якій частині тулуба необхідна фіксація.
При занадто високій спинці рухливість пацієнта може бути обмежена, а при дуже низькій голова і плечі будуть постійно відкидатися назад, викликаючи дискомфорт. При правильно встановленій висоті спинки простір між краєм сидіння і під пахвами становить близько 10 см.
Висота підлокітників також відіграє важливу роль у створенні комфортних умов при сидінні в інвалідному кріслі. При правильній висоті підлокітників пацієнт відчуває себе впевнено і комфортно, і це у свою чергу позитивно впливає на поставу.
Щоб визначити правильну висоту розміщення підлокітників потрібно вимірювати відстань від сидіння до ліктя, після додавши до отриманої суми ще 2,5 див. Отримана в результаті підрахунку цифра означає рівень, на якому повинні розташовуватися підлокітники.
Особливо популярними сьогодні є коляски з регульованими спинкою, підлокітниками, підніжками. Можливість складати/розкладати спинку або підлокітники істотно полегшує переміщення пацієнта з коляски на ліжко, приміром, а також дозволяє підібрати індивідуальне положення для максимального комфорту пацієнта.
Сьогодні також розробляються індивідуальні інвалідні коляски з урахуванням особистих антропологічних особливостей людини. Це досить зручно, оскільки дозволяє створити зручні умови для пацієнта.
В залежності від того, де буде використовуватися коляска (в приміщенні або на вулиці) розрізняють пневматичні колеса і литі. Пневматичні колеса забезпечують більш високий і надійний рівень амортизації, а литі є більш довговічними і зносостійкими.
Литі колеса підходять для руху по рівній поверхні, наприклад, вдома або в лікарні. Такі колеса є довговічними і практично не вимагають догляду. Якщо колесо лите пошкоджується, воно замінюється на нове.
Крісла з пневматичними колесами відмінно підходять для пересування по вулиці і на нерівній поверхні. Вони забезпечують хорошу амортизацію, за рахунок чого поїздка в колясці буде м'якою, незважаючи на нерівності дороги.
Якщо ви вибрали коляску з пневматичними колесами, вам доведеться періодично за ними доглядати – підкачувати насосом мул і замінювати. У випадку проколу колеса можна просто замінити камеру і покришку на нову.
Сьогодні також розробляються індивідуальні інвалідні коляски з урахуванням особистих антропологічних особливостей людини. Це досить зручно, оскільки дозволяє створити найбільш зручні й комфортні умови для пацієнта.
Бажаємо вдалого вибору!
З усіх питань розміщення зв'яжіться з нами ми будемо раді допомогти і відповісти на будь-які ваші питання, або зайдіть на наш сайт
Наш контакти
+38057780-13-52
+38093562-83-80
+38050024-19-78
+38067698-65-91
Україна Харківська область р. Харків, вул. Балакірєва 8/1
medmarket.kh@mail.ru
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті