Чому болить спина: що треба знати про протрузії хребта
Останнім часом захворювання хребта сильно «помолодшали». Тотальне захоплення гаджетами і робота за комп'ютерами - тому виною. Позначається на міжхребцевих дисках сидячий спосіб життя і інші шкідливі для нього фактори.
Таке захворювання, як протрузія міжхребцевих дисків все частіше діагностується у молодих людей. Чому? Давайте розбиратися.
Як проявляється протрузія хребта
Більшість сучасних дітей та підлітків багато часу проводять за смартфонами і планшетами. Потім школа, інститут і в багатьох випадках – знову робота з гаджетами або за комп'ютером в офісі. Хребет відчуває велике навантаження при низькій руховій активності і при положенні тіла, в якому людина перебуває сидячи за комп'ютером або «сховавши» в смартфон. Так починають з'являтися болі в спині, особливо часто при захопленні планшетами та смартфонами хворобливі відчуття виникають в шиї.
Протрузию міжхребцевого диска вважають однією із стадій розвитку остеохондрозу (комплексу патологічних порушень в суглобових хрящах). При протрузії міжхребцеві диски починають випинатися зі своїх звичних місць і проникати в хребетний канал. У підсумку міжхребцевий диск стає менш пружним, його висота знижується, виникає пролапс – випинання диска: деформацію таким чином диска від 1 до 5 мм називають протрузією.
Причини
Деформацію міжхребцевих дисків і їх випинання за межі хребта може не тільки гіподинамія – «лежачий спосіб життя. До розвитку деформації в хребті також призводять:
· Спадковість
· Родові травми
· Збій в обмінному процесі організму
· Сильні і часті фізичні навантаження, при яких задіяний хребет
· Підняття тягарів і різкі рухи при цьому
· Слабкість м'язів спини
· Вже наявні проблеми з хребтом – сколіоз, остеохондроз
· Інфекційні захворювання
· Хронічні хвороби внутрішніх органів.
Ознаки
Захворювання може тривалий час ніяк не проявлятися, поки не т ущемляються корінці спинномозкових нервів. Больові прояви залежать від того. В якому місці хребта розташований пошкоджений диск:
· у шийному відділі хребта проявляється запамороченням, головними болями, болями в шиї, які часто віддають в руку, зниженням слуху і зору, скутістю в області шиї
· у поперековому відділі хребта німіє область попереку, з'являється біль, відчуття поколювання в стопах і оніміння в області паху і тазу
· в грудному відділі хребта може бути сильна гостра або ниючий біль у грудях, лопатках, між ребрами, порушується робота серця, печінки, слабшають м'язи преса.
Також може виникати гостра біль або печіння в різних відділах хребта. Протрузию хребта важливо своєчасно діагностувати і правильно лікувати, оскільки при надмірному навантаженні або травмі оболонка міжхребцевого деформованого диска може лопнути, її вміст виходить назовні, утворюючи грижу міжхребцевого диска.
Лікування та профілактика захворювань хребта
Для діагностики захворювання слід пройти ряд обстежень, основне з яких – магнітно-резонансна томографія (МРТ). Більшість випадків протрузії хребта лікується без оперативних втручань, а медикаментозно. Основний напрямок в терапії протрузії міжхребцевих дисків займає фізіотерапія, лікувальний масаж та фізкультура.
Основною профілактикою протрузії та інших захворювань хребта є активний спосіб і адекватні фізичні навантаження. Дітям і підліткам важливо дотримувати правильну поставу сидячи за шкільною партою або вдома за столом. Люди, у яких добре розвинена мускулатура спини, навіть при значних фізичних перевантаженнях менше ризикують заробити проблеми з хребтом, ніж ті, хто звик відпочивати лежачи перед телевізором або сидячи за комп'ютером. Поліпшити лимфоток і відновити тонус м'язів спини добре також допомагають масаж, мануальна терапія і йога.
Для того щоб купити попереково-крижові і грудопоясничные ортопедичні бандажі, необхідно точно визначитися із завданнями, які повинні будуть виконуватися пристосуваннями. І, відповідно, в залежності від місця їх дії. Краще всього в цьому питанні зможе підказати лікар, також можна отримати консультацію у нашого менеджера, який допоможе підібрати медичні вироби з максимальною ефективністю.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті