Як вибрати підтримуючий бандаж для руки?
Багато людей знають про травми не з чуток. Основна маса травматичних ушкоджень — це каліцтва, отримані в побуті, під час занять спортом, а також травми, отримані в ДТП. Виробничі травми становлять меншу групу, однак наявністю їх не можна нехтувати. Не обходять стороною людей і хвороби.
Хронічні і гострі захворювання опорно-рухового апарату змушують багатьох звертатися за допомогою до лікаря. В процесі лікування травм і захворювань кісток, суглобів, м'язів і зв'язок спеціаліст нерідко прибігає до призначення потерпілому носіння бандажа. Один з них — бандаж для руки підтримує з додатковою фіксацією.
Загальні відомості про фіксуючих виробах
Бандаж — це пристрій для підтримки та іммобілізації травмованої або хворої кінцівки. Зокрема, бандаж для верхньої кінцівки використовується при вивихах, переломах, артрозах верхнього плечового пояса, після перенесених операцій на руці і інсультів з парезом кінцівок.
Фіксуючі пристосування різняться за мірою жорсткості фіксації:
- Жорсткі фіксатори, здатні замінити гіпсову пов'язку. До них відносяться ортези. Ортез — це бандаж, доповнений твердими деталями для надійного утримання кісток у потрібному положенні.
- Вироби, що обмежують певний спектр рухів. Це і є бандажі без додаткових жорстких конструкцій.
- Фіксатори з низькою жорсткістю, одягаються тільки з метою профілактики травми в певній області, наприклад, підтримання раніше травмованого суглоба при інтенсивному навантаженні на нього під час роботи або занять спортом.
Бандажі бувають різних видів, до того ж деякі з них можна виготовити самостійно, особливо для надання першої допомоги хворому при травмі. Для тривалого носіння краще придбати спеціальний бандаж у магазині медичної техніки або в ортопедичному салоні.
Заводські виробництва випускають вироби з матеріалів міцних, легких, не ускладнюють діяльність шкіри. Додаткова делікатна компресія, що надається таким пристроєм на шкірний покрив, покращує стан травмованого місця руки. Це запобігає набряки і попрілості. Крім цього, заводські бандажі виглядають більш презентабельно, набагато краще виконують всі потрібні від них функції.
Необхідність застосування такого пристосування визначає лікар. Фахівець розповість, який конкретно вид фіксуючого пристрою більше підходить в даному випадку, визначить тривалість застосування і правила використання.
Питання про розмір краще уточнювати у співробітників ортопедичного салону перед покупкою. Кожен виробник має свої розмірні таблиці. Вони, як правило, надруковані на упаковці. Невірно вибраний розмір і вид перетворить лікування марне заняття. Надмірно велика або, навпаки, маленьке за розміром фіксуючий пристрій буде неможливо використовувати правильно, носіння вироби виявиться болісним процесом. Головне, що очікуваного лікувального ефекту в цьому випадку не буде.
Застосування для іммобілізації руки
Носити бандаж потрібно для обмеження рухливості хворої руки. Він попереджає зайві і незграбні рухи, обмежує роботу м'язів і сухожиль. Необхідність у такому лікуванні є при вивихах у плечовому, ліктьовому і лучезапястном суглобах, переломах кісток плеча і передпліччя, розривах і розтягуванні м'язів і зв'язок верхньої кінцівки.
Бандаж бере на себе вагу кінцівки, попереджаючи розтягнення суглобової капсули, сухожиль, м'язів. Пристрій запобігає появі хронічного больового синдрому після перенесеного інсульту з парезом або паралічем верхньої кінцівки. Така допомога необхідна і для відновлення після складних реконструктивних операцій на руці.
Залежно від типу і складності травми або захворювання застосовують різні види бандажів:
- Найпростіша різновид — пов'язка-косинка. Її можна виготовити самому з шматка тканини або марлі. Частіше застосовується для надання екстреної допомоги на місці, де була отримана травма. Може використовуватися і протягом тривалого терміну для підтримання кінцівки у комбінації з гіпсом, іншим бандажем або ортезом. Мінус косыночной пов'язки в тому, що фіксація суглобів ненадійна, пов'язка може зміщуватися або просто сповзати. Саморобна косинка складно регулюється по довжині, її зав'язка може натирати або травмувати шкіру. Заводський косыночный бандаж має більш зручні ремені, надійніше тримає руку в своїй кишені. Описані негативні сторони істотні тільки при тривалому носінні пов'язки.
- Підтримуючий бандаж з додатковою фіксацією застосовується при переломах плечової кістки в області анатомічної та хірургічної шийки, пошкодження ключично-акроміального з'єднання, вивихах, гострих і хронічних захворюваннях плечового і ліктьового суглобів. Додатковий фіксуючий ремінь дозволяє надійно иммобилизировать руку в максимально фізіологічному положенні, запобігти зсув кінцівки в кишені бандажа. Конструкція пристрою виключає неправильні рухи верхньої кінцівки, які перешкоджають загоєнню травмованої ділянки.
- Бандаж плечового пояса за типом Дезо здатний фіксувати плечовий суглоб і руку. Пристрій охоплює плече, частина спини і грудей, огинає талію. Застосовується при складних переломах зі зміщенням плечового суглоба і плечової кістки, ключиці, крім того, застосовується при ударах, артрозах ліктьового суглоба.
- Фіксуюча пов'язка з підтримуючою подушкою використовується при розриві зв'язок і м'язів верхнього плечового поясу. Накладається з відведенням і фіксацією кінцівки в такому положенні. Мета використання — прискорення загоєння і збільшення ефективності лікування.
- Бандажі для променево-зап'ясткового суглоба застосовуються в тих же ситуаціях, що і інші подібні пристрої. Різниця полягає в тому, що виріб виготовлено для даного суглоба. Частіше це легкі і зручні фіксатори з отворами для пальців. Вони влаштовані таким чином, щоб не здавлювати кисть і попередити набряк пальців. Пристрої для правої і лівої сторони конструктивно схожі. Фіксація зап'ястя може бути самостійною або здійснюватися з захопленням великого пальця руки і всієї кисті.
Особливості бандажів для маленьких пацієнтів
Відмінності дитячих бандажів полягають у розмірах вироби, тканинах і кольорах. Малий розмір лікувального пристосування дозволяє надійно фіксувати дитячу руку. Багато виробників випускають вироби для дітей в яскравих тонах, щоб лікування не було дуже невтішним для дитини. Тканини переважно гіпоалергенні, адже ніжна шкіра дитини може реагувати на тривалий контакт з тканиною. В іншому дитячі бандажі конструктивно нічим не відрізняються від дорослих.
Важливість реабілітації хворої кінцівки
В настоящее время врачи активно назначают бандажи там, где это уместно. В сложных случаях, когда даже малейшее движение может привести к смещению костей, значительно осложнить лечение и отдалить выздоровление, приоритет отдается гипсовым повязкам. Некоторые пациенты могут самостоятельно снимать бандажи, считая, что лечение уже закончено и иммобилизация конечности больше не нужна. Такие действия недопустимы, поскольку могут привести к серьезным последствиям для здоровья.
Если врачом было назначено использование бандажа, к данному способу лечения нужно подойти ответственно.
Вибирати виріб потрібно не за ціною, а за рекомендацією фахівця. Економія на здоров'я і нехтування рекомендаціями лікаря можуть призвести до втрати кінцівкою своїх основних функцій, що для руки практично неприпустимо.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті