Ортопедичні палиці та милиці – що потрібно знати?
Такі засоби реабілітації, як палиці та милиці, потрібні аж ніяк не в найбільш радісні періоди нашого життя, але повноцінне і якісне відновлення після травм і захворювань опорно-рухового апарату без них неможливо. Що ж до літніх людей, то саме вони дають їм можливість бути більш самостійними у своїх переміщеннях, не вдаючись до сторонньої допомоги без вагомої на те причини. Дані пристрої дозволяють частково або практично повністю розвантажити нижні кінцівки за рахунок перенесення ваги користувача на додаткові точки опори і цим дарують радість пересування всім нужденним.
Коли саме потрібні тростини або милиці?
Милиці від тростин відрізняються більшим ступенем стійкості опори, тому в процесі реабілітації після травм або операцій милиці використовуються на ранніх етапах, а тростини – на пізніх. Також тростини найчастіше більш застосовні, як додаткова опора для пересування літніх людей або тих, хто переніс інсульт, але вже більш-менш відновився і в змозі впевнено стояти і ходити.
Милиці діляться на два типи – пахвові і подлокотные. Перші використовуються в основному після травм і операцій, коли взагалі не можна навантажувати хвору ногу, але їх не можна довго застосовувати не більше 2-3-х місяців – так як це загрожує наслідками у вигляді втрати чутливості в області пахвових западин, оніміння верхніх кінцівок і хворобливості плечових суглобів. Тому, коли хвору кінцівку вже можна навантажувати, приходить черга подлокотных милиць – вони легше, маневреннее і зручніше. Також вони гарні, як більш суттєва підтримка для літніх людей, на відміну від тростини.
Тростина – це засіб підтримки для завершального етапу відновлення після травм і операцій, але іноді буває і так, що вона стає супутницею на довгі роки не тільки літніх людей, але і молодих – внаслідок серйозних травм і захворювань. Тростини бувають одноопорные і многоопорные, які в свою чергу діляться на звичайні (з дерева або металу), телескопічні, складні і різняться формами рукояток – т-образні, дугоподібні і круглі. Палиці підбираються в залежності від захворювання – наприклад, многоопорные задіють у процесі відновлення пацієнтів після інсультів зважаючи на їх більшої стійкості.
Як правильно вибирати милиці та тростини?
До вибору милиць і тростин варто підійти максимально відповідально – неправильно підібрані, вони будуть перешкоджати правильної реабілітації і можуть призвести до неприємних наслідків у вигляді усіляких хворобливих відчуттів, натертостей, защемлень і т. д. Краще всього, звичайно, довірити цей вибір лікаря, але можна обійтися і своїми силами.
Підбір тростини
Тростина повинна зменшувати навантаження на хвору ногу і бути надійною опорою, а також - сприяти покращанню рівноваги і просто надавати впевненості при ходьбі.
Якщо вибір припав на звичайну палицю, то треба ретельно підбирати її під зростання і обмежитися взуттям з однаковою висотою каблука. Набагато практичніше і зручніше в цьому плані регульовані по висоті тростини. Вони не вимагають присутності хворого в процесі купівлі, з ними можна міняти взуття, їх можна позичити друга або сусіда у випадку потреби.
Тростина для ходьби складна купити
Щоб відрегулювати тростина під свій зріст потрібно – взутися, встати прямо, розслабивши при цьому печі і руки, і виміряти з допомогою помічника відстань між підлогою і кісткою зап'ястя (з боку мізинця) – це і є необхідна довжина тростини. Якщо поруч немає нікого, хто міг би провести заміри, то скористайтеся таким способом – зробіть умовний крок, при якому кінчик палиці поставте в районі носка, як продовження руки, яка при цьому витягнута і розслаблена – і просто зафіксуйте тростина на цій довжині. Вірно підібрана довжина принесе полегшення при ходьбі, в іншому випадку – вона підібрана невірно.
Підбір пахвових милиць
Якщо хворий не може стояти, тобто формула – від зростання відняти 40 см, але в цьому випадку анатомічні особливості пацієнта будуть враховані досить приблизно, тому краще всього вибирати милиці з них:
-Пацієнт повинен бути у взутті, яка буде використовуватися в процесі ходьби на милицях, стає прямо на здоровій нозі, опускаючи при цьому руки і розслабляючи плечі;
-Наконечник милиці отставляется на 15-20 см в бік від миска стопи, сам милицю у грудях хворого;
-Обов'язково потрібно залишити проміжок між пахвою і верхнім валиком милиці в 4-5 см, а рукоятка, куди буде робитися упор рукою, встановлюється на рівні зап'ястя опущеної руки;
-Природно, щоб переконатися, що все підібрано вірно – потрібно пройтися на милицях і дивитися не перевантажуються руки – тоді у милиць недостатня довжина, і не тисне в пахви – це говорить про надмірну довжині милиць.
Купити палиця для ходьби. Купити тростина. Купити тростина в Україні. Тростина для ходьби складна купити. Палиця купить Харків. Тростина регульована купити. Ортопедична тростина Харків. Тростина зимова купити.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті