Біль в щиколотці – наслідок синдрому предплюсневого каналу
Що таке синдром предплюсневого каналу?
Великогомілковий нерв є продовженням сідничного нерва, який бере початок біля вершини підколінної ямки і досягає задньої поверхні медіальної кісточки, де поділяється на дві кінцеві гілки – медіальний і латеральний підошовні нерви.
В області щиколотки великогомілковий нерв проходить через тунель – вузький прохід всередині кісточки, сформований кісткової і м'язової тканинами (предплюсневый канал). Синдром предплюсневого означає пошкодження нерва в цьому місці.
Причини і симптоми синдрому предплюсневого каналу
Причинами синдрому предплюсневого каналу можуть бути:
- сильно виражене плоскостопість;
- доброякісне розростання кісткової тканини в предплюсневом каналі;
- здавлювання нерва варикозними венами;
- артрит;
- новоутворення – наприклад, пухлини або ліпоми;
- травми – розтяжки щиколотки і переломи, що стали причиною набряку та запалення тканин в області предплюсневого каналу;
- діабет.
Люди з синдромом предплюсневого каналу можуть відчувати біль, оніміння і поколювання в будь-якому місці вздовж великогомілкового нерва. У деяких випадках біль може відчуватися в підошві або всередині щиколотки.
Біль, при цьому, можна описати наступним чином:
- гостра і стріляючий;
- поколювання;
- електричний розряд;
- печіння.
Симптомы синдрома предплюсневого канала меняются от случая к случаю и могут быть очень разными. Иногда пациенты утверждают, что симптомы появились внезапно, а иногда – что они постепенно прогрессировали.
Боль и другие симптомы усугубляются во время физической активности, но в отсутствие лечения пациенты ощущают дискомфорт даже во время отдыха.
Диагностика и лечение синдрома предплюсневого канала
Если вы считаете, что у вас синдром предплюсневого канала, вам следует наведаться к врачу, чтобы подтвердить диагноз и установить причину. Как правило, этим занимается ортопед.
При обстеженні лікар захоче ознайомитися з вашою історією хвороби і попросить вас описати симптоми. Він обстежує ногу і щиколотку в пошуках ознак, які можуть вказувати на синдром предплюсневого каналу.
Вашого лікаря можуть знадобитися результати електроміографії, яка допоможе виявити дисфункцію нерва, і МРТ, якщо є підозра на надлишковий ріст кістки.
Лікування синдрому предплюсневого каналу залежить від ваших симптомів і викликала їх причини.
Лечение на дому включает прием противовоспалительных препаратов (в том числе – нестероидных), которые помогут уменьшить отек и облегчить симптомы. Отдых и холодные компрессы также помогут облегчить состояние пациента.
Если боль не проходит, врач может рекомендовать инъекции гормонов в область поражения, что позволит снять отек. В некоторых случаях допустимо применение специальных брекетов и шин, которые обездвижат стопу и ограничат движения, сжимающие нерв.
Якщо причиною синдрому предплюсневого каналу є плоскостопість, вам знадобиться спеціальна взуття та устілки, які надають підтримку аркам стоп.
Важкі випадки потребують хірургічного лікування. Під час операції лікар зробить надріз від щиколотки до арки, і розслабить зв'язки, здавлюють нерв.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті