Помпова інсулінотерапія
Пацієнт з діабетом має невеликий пристрій, з допомогою якого інсулін вводиться в організм. Точні дозування та індивідуальні налаштування допомагають підтримувати рівень цукру крові в межах цільового діапазону. Терапія за допомогою інсулінової помпи має безліч переваг, таких як зниження рівня HbA1c і більше свободи у повсякденному житті.
ЩО ТАКЕ ІНСУЛІНОВА ПОМПА?
Інсулінова помпа — це невелике електронний пристрій, що вводить інсулін за заздалегідь запрограмованим індивідуальних налаштувань.
Інсулінова помпа рекомендована пацієнтам з 1 і 2 типом діабету, що знаходяться на інсулінотерапії.
Інсулінова помпа дозволяє імітувати роботу підшлункової залози у здорової людини. На відміну від методу багаторазових щоденних ін'єкцій, в помпі використовується тільки один інсулін - короткого або ультракороткого дії. Постійна підшкірна інфузія інсуліну (ППИИ) дозволяє виключити необхідність виконання частих ін'єкцій — швидкодіючий інсулін вводиться в точних дозах в цілодобовому режимі, точно забезпечуючи потреби організму.
Інсулінову помпу можна від'єднати на час водних процедур або занять активними видами спорту. Решту часу помпу можна носити на ремені брюк, в кишені, спеціальному чохлі або на поясі.
ЯК ПРАЦЮЄ ПОМПА?
Помпа вводить інсулін в двох режимах: базальному і болюсному.
Базальний режим: інсулін вводиться безперервно в невеликих дозах запрограмованої базальної швидкості, імітуючи процес секреції інсуліну підшлунковою залозою здорової людини (не рахуючи періоди прийому їжі). Протягом доби можна вибрати до 48 різних базальних швидкостей (на кожні 30 хвилин), враховуючи індивідуальні потреби організму вдень, вночі і під час фізичної активності. Базальна швидкість визначається лікарем, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта. Базальну швидкість можна коригувати з урахуванням змін в режимі дня: подачу інсуліну можна тимчасово призупинити, збільшити або зменшити. Це важлива перевага, яке недоступне при ін'єкції продовженого інсуліну.
Болюс: На прийоми їжі або в цілях корекції високого рівня цукру в крові потрібно вводити болюсный інсулін. Всі інсулінові помпи оснащені помічником болюсу - спеціальним калькулятором, за допомогою якого можна розрахувати необхідну дозу болюсу на основі індивідуальних налаштувань.
ЯКІ ПЕРЕВАГИ ПОМПОВОЇ ІНСУЛІНОТЕРАПІЇ?
Помпова інсулінотерапія має безліч переваг перед терапією за допомогою щоденних багаторазових ін'єкцій:
- Кращий контроль рівня HbA1c
- Скорочення кількості епізодів гіпоглікемії
- Зниження варіабельності глікемії
Помпа дозволяє використовувати індивідуальні налаштування введення інсуліну, адаптовані під спосіб життя і потреби кожного пацієнта. Помпова інсулінотерапія забезпечує кращий контроль над діабетом, а також дарує свободу і комфорт.
МЕХАНІЗМ РОБОТИ ІНСУЛІНОВОЇ ПОМПИ. ЯК ІНСУЛІН ПОТРАПЛЯЄ В ОРГАНІЗМ?
В інсуліновій помпі передбачено відділення для резервуару з інсуліном, з якого інсулін вводиться в організм за допомогою інфузійного набору. Установка інфузійного набору виконується за допомогою спеціального пристрою для введення інфузійного набору - сертера. Сам інсулін вводиться через невелику гнучку трубочку (канюлю), розташовану під шкірою. Інфузійний набір приєднаний до резервуару за допомогою невеликих трубочок, які можна від'єднувати по мірі необхідності (наприклад, під час плавання, душа або занять спортом).
КОМПОНЕНТИ ІНСУЛІНОВОЇ ПОМПИ
Всі інфузійні набори і резервуари MiniMed утворюють цілісну систему з інсуліновою помпою за допомогою спеціально розробленого унікального інтерфейсу, що забезпечує більшу надійність, порівняно зі стандартним з'єднанням. Основний компонент системи — запатентоване унікальне поєднання MiniMed, яким забезпечений кожен інфузійний набір.
1.Інсулінова помпа
Невелике електронний пристрій, в якому присутні такі елементи:
- Кнопки для програмування дози інсуліну і навігації по меню
- ЖК екран, на якому відображається процес програмування
- Відсік для 1 лужної батареї типу AA
- Відсік для резервуара
2.Резервуар
Пластиковий картридж, в якому зберігається інсулін і який вводиться в інсулінову помпу. Резервуар забезпечений спеціальним поршнем (компонент синього кольору, який знаходиться у верхній частині резервуара і знімається перед тим як вставити резервуар інсулінову помпу), з допомогою якого виконується наповнення резервуара з ампули з інсуліном або шприц-ручки. Максимальний об'єм резервуара – 300 одиниць, його потрібно міняти кожні 2-3 дня по мірі зміни інфузійного набору. Спеціальний дизайн резервуарів MiniMed робить процес заповнення інсуліном максимально простим і зручним.
3.Інфузійний набір
Один из компонентов инфузионного набора — тонкая трубка, которая соединяет резервуар и выбранное вами место для инфузий на теле. Ввод канюли выполняется с помощью небольшой иголки, которая затем извлекается из тела, а места для инфузий соответствуют местам на теле, куда обычно вводятся стандартные инъекции инсулина. Частота смены инфузионного набора — каждые два-три дня. Наборы MiniMed представлены в широком ассортименте и обладают разнообразными характеристиками (тип канюли, длина трубки, угол наклона) — Вы сможете выбрать именно тот инфузионный набор, который обеспечит Вам максимальный комфорт і захист.
4. Пристрій для введення інфузійного набору
Для установки інфузійного набору використовується спеціальний пристрій - сертер. Всього одне натиснення кнопки і інфузійний набір встановлений — швидко, просто і практично безболісно.
Якщо Ви хочете все для помпової інсулінотерапії, зв'яжіться зі спеціалістами компанії МедМаркет.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті