Корінцевий синдром (патологія спинно-мозкового корінця)
Найбільш часто у цей синдром включають характерну біль. Ця біль відрізняється тим, що відчувається по ходу іннервації даного корінця. Наприклад, при корінцевому синдромі S1 - корінця біль починається в області сідниці "йде" вниз по задній поверхні ноги через підколінну ямку до самої стопи. Крім того, ця біль часто пов'язана з рухами в поперековому відділі хребта. Пацієнт відчуває її, або у вигляді прострілів по ходу відповідного нерва, або постійною біллю в тій же області, але все одно підсилюється при рухах в хребті.
Крім болю знаходять ознаки корінцевого дефіциту. Це означає, що по ходу іннервації відзначаються порушення чутливості або знижуються рефлекси, які забезпечуються даними корінцем. На прикладі з останнім S1 - корінцем, при обстеженні лікар виявить зниження чутливості по задній поверхні ноги від сідниці до стопи у вигляді "смуги".
І останній симптом - рухові порушення. При патології корінця можуть спостерігатися рухові порушення. Ці порушення проявляються у вигляді м'язової слабкості та атрофії м'язів, иннервируемыми нервами ураженого корінця. У випадку з корінця S1 у пацієнта можуть зменшуватися в обсязі м'язи гомілки з на задній поверхні ноги. У більш легких випадках пацієнт буде відчувати труднощі при проханні пройтися "навшпиньки".
Корінцевий синдром найбільш часто зустрічається при патології хребта - остеохондроз, спондилоартрозі, дискових грижах, спондилолістезу. Практично завжди він спостерігається при переломах хребта. Більш рідко його знаходять при пухлинах спинного мозку.
У вище перелічених випадках зустрічається корінцевий синдром одного і дуже рідко двох-трьох корінців. У випадках з пухлинами, переломами і спондилолістезом у пацієнта можуть бути симетричні порушення, тобто, корінцевий синдром з двох сторін.
Якщо у хворого є полирадикулярный синдром, коли є корінцеві порушення багатьох корінців, як одне, так і двосторонні, то в таких випадках виключають системні захворювання (хвороба Бехтерева і т. д.) або інфекційні, інфекційно-алергічні, наприклад, розсіяний склероз, полирадикулононевриты різної етіології і т. д.
Можна його вилікувати раз і назавжди чи це вже довічно?
Прогноз, можно обсуждать лишь в том случае, когда мы знаем о какой этиологии корешкового синдрома идет речь. Что касается лечения в домашних условиях, то тут так же единого мнгения быть не может. Скажем, в случае хронического дискогенного (грыжа) радикулита вполне возможно находиться дома, или в фазе ремиссии рассеянного склероза, а когда речь идет о переломе позвоночника или корешковом синдроме, сопровождающемся признаками острой спинальной миелопатии при дисковой грыже, то в таких случаях лечение должно проводиться в стационарных условиях.
Как с ним бороться в домашних условиях?
Лечние корешкового синдрома может быть консервативным и оперативным. Естественно, что хирургическое лечение проводится в стационарных условиях, например, оперативно удаляют дисковые грыжи, опухоли, спондилолистез позвоночника.
В подавляющем большинстве применяется консервативное лечение, которое включает в себя прием медикаментов, лечебные блокады, физиотерапия, лечебная физкулютура или наоборот иммобилизация, например, в случае перелома или травмы позвонка.О лекарствах можно говорить, когда знаем причину корешкового синдрома. В любом случае нужно уменьшать болевой синдром и мышечный спазм.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті