Утилізація медичних відходів
Переробка мед відходів – непроста задача, яка несе колосальні ризики, пов'язані з поводженням з такими відходами. Але процес утилізації або знищення медичних відходів може спричинити за собою виділення безлічі небезпечних речовин: як захоронення на полігоні, так і спалювання повинно бути здійснено у відповідності з екологічними нормами і правилами. Спалювання мед відходів вивільняє в атмосферу сильні канцерогени - фурани і діоксини від сполук хлору, а спроба поховання матеріалів, що містять важкі метали, може обернутися попаданням в навколишнє середовище биоаккумулятивных небезпечних речовин. Медичні відходи, які підлягають утилізації, можна розділити на 3 класи:
- клас А: малонебезпечні відходи, не забруднені продуктами біологічних рідин від хворих. До цієї ж категорії можна віднести списаний листок інвентар, харчові відходи, халати, бахіли, рукавички не забруднені небезпечними речовинами.
- клас Б: до цього касу відносять потенційно інфіковані відходи, які могли бути або були забруднені біологічними рідинами пацієнтів: це органічні і неорганічні операційні відходи, виділення хворих, перев'язувальні матеріали, маски.
- клас Г: найбільш небезпечні медичні відходи, дезінфікуючі засоби, цитостатичні препарати. Звертаючись до нас, Ви автоматично вирішуєте питання: куди здати медичне обладнання, забруднене інвентар, як позбавитися від прострочених ліків.
Способи утилізації медичних відходів
Найпоширенішими способами утилізації медичних відходів вважаються:
- Спалювання мед.відходів в печах-инсенераторах.
- Процес стерилізації відходів за допомогою водяної пари температурою понад 100° С з використанням автоклавів.
- Спосіб хімічної дезінфекції.
- Спосіб знезараження відходів мікрохвилями.
- Спосіб стерилізації інфрачервоним, іонізуючим, радіоактивним випромінюванням.
Використання хоча б одного з цих видів обробки мед.відходів дає підстави вільно передавати їх на утилізацію. Відмінності способів утилізації різних мед.відходів залежать від їх виду, класу відходів, до якого належать залишки матеріалів після медичних обстежень та інших процедур.
Утилізація медичних відходів класу А
Головне правило для утилізації відходів цього класу – не пакувати їх в мішки і пакети червоного і жовтого кольору. Відходи класу А прийнято збирати в одноразові пакети білого кольору або багаторазові ємності. Пакети можна збирати в контейнерах з маркуванням «Відходи, клас А». Вони не вважаються потенційно небезпечними, а тому можуть бути поховані разом з ТПВ або скинуті у каналізацію.
Утилізація медичних відходів класу Б
Збір мед.відходів даного класу в рідкій або твердій фазі здійснюється під вологостійкі непрокалываемые одноразові контейнери. Ці ємності повинні мати щільну кришку, щоб уникнути мимовільного відкриття контейнера. Припустимо збирати такі відходи в одноразову жовту тару (пакети) з маркуванням «Відходи, клас Б». Обов'язкова умова для мед.відходів класу Б перед утилізацією – знезараження, після якого можна спалювати або захоронювати їх.
Утилізація медичних відходів класу В
Відходи медичної сфери класу В, перш, ніж їх утилізувати, в обов'язковому порядку повинні бути продизенфицированны фізичними способами. Хімічні методи дезінфекції стосуються тільки біологічних рідин – харчових відходів, виділень від хворих. Необеззараженные відходи даного класу не дозволяється вивозити за межі медичного закладу, де вони були освічені. Збір мед.відходів класу проводиться в м'яку або тверду одноразову тару (мішки, пакети, контейнери) червоного кольору. Біологічні відходи в рідкому стані, колючо-ріжучі предмети слід акумулювати в герметичних непрокалываемых вологостійких контейнерах також червоного кольору.
Пакети з мед.відходами даного класу заповнюються на¾, зав'язуються з використанням пристосувань, які не допускають можливості висипання відходів, а контейнери закриваються герметично кришками.
На мішок або контейнер перед відправкою його на утилізацію маркується написом «Відходи, клас», інформацією про організації, підрозділу, дати пакування і Ф. О. відповідального за збір відходів особи.
Утилізація медичних відходів класу М
До цієї категорії відносяться відходи та прилади, що містять ртуть, генотоксические препарати, цитостатики, інші відходи, які утворюються в процесі виготовлення розчинів цих речовин – флакони, ампули. Збирають такі відходи в герметичні ємності будь-якого кольору, крім перерахованих, червоного і жовтого. Зберігати, збирати їх і передавати на утилізацію без дезактивації на місці їх утворення заборонено. Відходи, які не підлягають повторному використанню передаються на утилізацію в тарі з маркуванням «Відходи, клас Г».
Установка для знищення мед.відходів
Технологически способ уничтожения (сжигания) медицинских отходов на инсенераторном комплексе можно представить так:
- Пластиковые мешки и пакеты погружаются в бункер, закрытый герметично, где их ожидает подробное измельчение.
- Пламяобразующийся газ потоком сносит измельченные отходы в пиролизный отсек, где ведется сжигание отходов под температурами равными 900-1000 ºC.
- Плазменный факел горит в безкислородной среде с инертным газом, вследствие такого сжигания и полного разложения веществ отходов образуется остаток.
- Охолоджений залишок переміщається в приймальний бункер, а газ, що залишився допалюється в температурі 1300 ºC. При температурах, які досягаються в такій печі – 1300-1700 ºC, спалюються всі патогенні мікроби.
- Перш ніж допустити викид відпрацьованих газів в атмосферу, вони проходять очищення і зволоження для уловлювання зважених частинок і нейтралізації кислотних складових в циклоні і скрубері.
Директива ВООЗ відповідно до Безельским угодою по охороні навколишнього середовища від забруднення небезпечними відходами охорони здоров'я, прийнятим в Женеві, 2001р., свідчить, що медичні відходи відносяться до класу небезпечних і токсичних відходів. З метою їх знешкодження ВООЗ рекомендує як найбільш екологічно безпечний та ефективний спосіб переробки – термічний, з допомогою котрого можна досягти:
- Зменшення обсягу відходів на 90-95%;
- Знищення патогенної мікрофлори;
- Ступінь обсягу відходів у инсенераторной установці на 98%.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті