Чим лікують забій куприка: симптоми, традиційні та народні методи лікування.
Саме з травмами у цій галузі люди звертаються до травмпунктів і саме удари можуть значно ускладнити життя в майбутньому. Тому вкрай важливо знати, чим лікують забій куприка. Чим швидше пацієнт позбавиться від болю, тим менше проблем зі спиною чекає його в майбутньому.
Анатомія
Куприком називають нижній відділ хребта. У цьому місці хребці зрослися у формі перевернутого трикутника, тобто, верхні хребці більше, ніж нижні. Куприк по виду нагадує хвіст ссавців і, по суті, є рудиментарною частиною хвоста.
Незважаючи на це, у нього є певні функції: він безпосередньо бере участь у роботі сечостатевої системи, так як до нього кріпляться деякі м'язи і зв'язки, необхідні для відправлення потреб. Також навколо нього розташовуються м'язи, що іннервують тазове дно. Травма куприка може погіршити стан здоров'я людини настільки, що питання, як лікувати сильний забій куприка, стає основним протягом усього часу, поки біль не проходить.
Травми куприка
Після удару куприка в цьому місці можуть виникати гематоми, крововиливи, які порушують кровообіг у місці удару, так і здавлюють навколишні тканини. Рубчики, які виникають у місці удару, безпосередньо впливають на функції зв'язок, прикріплених до куприка. В деяких випадках розвиваються міозити, тобто запальні процеси в м'язах, які також можуть заподіяти пацієнтові біль. Якщо людина не знає, чим лікують забій куприка, то проблема може перейти в хронічну: місце травми буде хворіти постійно. Усунути хронічний біль (кокцигодинию) в нижній частині хребта дуже важко, це вимагає багато часу і зусиль.
Забій
Забій можна отримати, невдало впавши на слизькій поверхні, тому взимку такі травми далеко не рідкість. Єдиний спосіб уникнути їх - проявляти акуратність в рухах, особливо в ожеледь. При ходьбі по скільком поверхнях краще знизити швидкість, а під час катання на санчатах або лижах краще уникати нерівних доріжок і трамплінів, так як удар про землю при падінні навіть з невеликої висоти може нанести травму. Набагато простіше спробувати убезпечити себе при падінні, ніж лікувати забій куприка кілька тижнів.
Перелом
Перелом куприка — досить важка травма, здатна прикувати людини до ліжка на кілька тижнів. Зазвичай рекомендують постільний режим протягом не менше 7 днів, після чого пацієнту дозволяється вставати. Куприк при переломі необхідно фіксувати шиною, а під час лікування доведеться дотримуватися дієти. Після загоєння перелому людині необхідно кілька тижнів або місяців відвідувати лікувальну фізкультуру для відновлення роботи м'язів. У деяких випадках консервативне лікування може не допомогти. У разі, якщо перелом не зростається, то куприк видаляють хірургічним способом.
Симптоми
Перш ніж вирішувати, як лікувати забій куприка і крижів, потрібно виключити перелом, уточнити тяжкість отриманої травми. Зробити це без лікаря вкрай складно. Фахівець проводить діагностику не тільки шляхом збору анамнезу і вислуховування скарг пацієнта. Для виключення переломів і визначення ступеня пошкодження призначається рентгенівське дослідження. Слід пам'ятати, що у жінок куприк страждає сильніше, так як є більш вразливим місцем: крім того, що кістки в жіночому організмі ламаються і травмуються швидше, їх зміщення під час сильного удару може спровокувати наслідки, позбутися яких буде дуже проблематично. Якщо жінка забила копчик, як лікувати підкаже тільки лікар, самостійні процедури можуть тільки посилити проблему. У разі жіночої статі куприк також може травмуватися під час пологів. Симптоматика пошкодження куприка, в основному, характеризується болем у місці травми. Але присутні також і інші ознаки:
- В районі куприка залишається слід удару: гематома, почервоніння або шишка.
- Крім болю в самому місці, з'являється біль при дефекації і статевому акті.
- У деяких випадках біль може переходити на ноги. Це свідчить про значне ударі.
- Незручність перебувати в сидячому положенні.
Як довго болить при відсутності лікування
Болі в куприку сприймаються більшістю людей як щось незначне, і пацієнт намагається по можливості просто пережити забій. Навіть у разі сильного болю людина часто не знаходить іншого виходу, окрім як лікувати забій куприка народними засобами, які не завжди допомагають. Болі при ударі залишаються на протязі не менше трьох тижнів, якщо людина не отримує лікування. Однак у випадку, якщо гематома здавила навколишні куприк тканини, може виникнути хронічна біль в цьому місці, яка здатна зберігатися протягом декількох місяців навіть у разі отримання допомоги. Чим лікують забій куприка, який перейшов в хронічну форму? Більш сильними, а значить, і важкими препаратами.
Перша допомога при забитті
Отже, людина пережив удар по низу спини. Це може статися не тільки при падінні на слизькій поверхні, але і на тренуванні або в результаті конфлікту. Чим лікують забій куприка відразу після того, як травма сталася:
- Якщо після падіння або удару біль надмірно сильна, то слід прикласти до забитого місця холодний компрес або лід. Це допоможе знизити больові відчуття, зменшити область запалення і значно полегшити подальше лікування забитої області.
- Щоб виключити перелом куприка, крижів або хребта, потрібно звернутися в травмпункт і зробити рентгенівський знімок.
- Максимально розвантажити місце удару: не лягати на спину, придбати ортопедичну подушку.
- Категорично заборонено гарячі ванни, навантаження на травмовану область, високі підбори.
Якщо жінка забила копчик, як лікувати ?
Так само, як і чоловікові, але жіночої статі слід якнайшвидше звернутися до травматолога, так як будь-яке зміщення може спричинити за собою серйозні наслідки для жіночого організму. Особливо сильно недоліковані забої дають про себе знати під час вагітності і пологів, коли навантаження на спину і, особливо її нижню частину зростають в кілька разів.
Медикаментозна терапія
Після удару куприк лікується за допомогою медикаментів, так і завдяки компрессам, підтримуючої терапії або звичайною розвантаженням куприка на тиждень. Лікарські засоби, що застосовуються в цьому випадку, як правило, працюють на знеболення. Це можуть бути препарати місцевого застосування або таблетки для прийому всередину. Основна фармакологічна група - нестероїдні протизапальні засоби. Використовують Для втирання мазі з диклофенаком, німесулідом або кетопрофеном. Для внутрішнього застосування призначають таблетки з цими ж діючими речовинами. Торгові назви препаратів: "Німесил", "Кетонал", "Диклофен", "Ортофен" та інші. Слід пам'ятати, що НПЗЗ є досить небезпечною фармакологічної групою, особливо при тривалому застосуванні. Людина, що не має протипоказань, може приймати такі препарати не довше, ніж 5-7 днів, після чого подальший прийом починає вкрай негативно впливати на ШКТ і печінка. Також при сильному запаленні використовуються препарати кортикостероидного ряду. Найчастіше їх призначають або у вигляді мазей, або як уколи. Ін'єкції роблять лише у разі тривалих або сильних болів, так як група глюкокортикоїдів також має велику кількість протипоказань до тривалого застосування. Найбільш часто використовуваний препарат для купірування болю та запалення у травмованих областях - "Дипроспан". Він випускається в ампульною формі у вигляді суспензії, яка вводиться безпосередньо в місце запалення. Як правило, курс лікування становить не більше 5 уколів по одному на добу. У разі, якщо за 5 днів запальний процес не пройшов, курс препарату не продовжують. Необхідно зробити перерву не менше ніж 2-3 тижні, перш ніж "Дипроспан" можна буде знову використовувати в лікуванні.
Компреси
Для деяких людей компрес є найбільш очевидним методом, як лікувати забій куприка після падіння. Але використання будь-якого роду теплих компресів при ударі категорично протипоказано. Навіть у випадку, якщо таким чином пацієнт хоче зменшити набряк і полегшити біль, в довгостроковій перспективі вплив тепла тільки посилить біль і запалення. Тоді як лікувати забій куприка в домашніх умовах? Прикладати тільки охолоджувальні компреси, які допомагають пережити біль, так і зменшити набряк. Холодні компреси можуть бути кілька неприємні під час використання, але вони дійсно допомагають поліпшити стан після травми.
Масаж і лікувальна фізкультура
Масаж і лікувальна фізкультура - це методи, які використовуються вже після того, як основні симптоми були зняті. Навіть домашній масаж лікує забій куприка як у випадку з недавньої травмою, так і для більш старих ударів. Але слід розуміти, що непрофесійне вплив має бути максимально легким і не зачіпати безпосередньо пошкоджені області. Більш інтенсивний масаж завжди повинен проводитися в спеціалізованому закладі і тільки людьми, що володіють кваліфікацією масажиста. Проводити заняття лікувальною фізкультурою і сеанси масажу необхідно не менш ніж через кілька тижнів після зникнення больових відчуттів. Протягом цього строку забиті тканини будуть відновлювати свої функції, м'язи і зв'язки повернуть собі рухливість і травмована область повністю заживе. Але у випадку сильних ударів, а також переломів, відбудовний період може розширитися до декількох місяців. При переломах програма лікувальних фізкультурних тренувань повинна бути підібрана спеціально під цей діагноз, так як загальні рекомендації в цьому випадку не підійдуть і можуть завдати шкоди.
Фізіотерапія
Цей метод також належить до засобів підтримуючої терапії і використовується вже після того, як основні проблеми (біль, набряк, запалення) вже вирішені. До фізіотерапевтичним методам ставляться УВЧ, електрофорез, інфрачервона терапія, голковколювання. Також фізіотерапевтичні методи використовуються і під час відновлювального періоду після загоєння травми. Але особливістю цих методів є те, що для отримання якого-небудь помітного ефекту проводити їх слід тривалий час і регулярно. Всі фізіотерапевтичні процедури повністю протипоказані при наявності будь-якого запального процесу не тільки в області удару, але і в оточуючих його тканинах. Вплив фізіотерапії на запалені ділянки тіла може спровокувати посилення болю, зростання області запалення, а в деяких випадках нагноєння або некроз тканин.
Наслідки удару
Основні наслідки удару пов'язані з недолеченностью травми, яка в майбутньому може давати про себе знати при зростанні фізичних навантажень. Для жінки давній забій куприка може вилитися в травми при пологах, зростання больових відчуттів та інші проблеми, які виникають раптово, ніби без причини. Але найчастіше, якщо пацієнт вчасно почав терапію і дотримувався лікарські рекомендації, настає повне відновлення і позбавлення від болю. У рідкісних випадках вони приймають хронічний характер і вимагають більш тривалого лікування. У таких випадках лікар ставить діагноз "посттравматична какцигодиния" і призначає додаткові фізіотерапевтичні процедури, масаж і уколи знеболюючих препаратів. Хронічні болі виліковуються за кілька місяців терапії.
Профілактика
Але найбільш раціональним рішенням буде вжити заходів до зниження ризику падінь та ударів, особливо в зимовий період. Слід замінити своє взуття більш стійкою, уникати слизьких поверхонь. Для людей, що займаються спортом, рекомендацією буде максимально знизити ризик травмування області куприка: використовувати захист від ударів, навчитися правильній техніці падінь. Незважаючи на те, що удар не є смертельним або навіть небезпечним порушенням здоров'я, він може в значній мірі зашкодити працездатності організму, знизити комфорт життя і порушити плани людини на кілька найближчих тижнів. Тому при появі можливості знизити ризик подібної травми, потрібно обов'язково її використовувати.
- ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА АНТИГЕН: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕНВже два роки як ми живемо з новою проблемою — пандемією COVID-19. Зараз і медики, і вчені вже схильні вважати, що вірус не збирається залишати нас у спокої навіть у перспективі 2-3 років. SARS-CoV-2 мутує, з'являються все нові і нові варіанти: «дельта», «дельта плюс», «омікрон», «лямбда».Повна версія статті
- Милицю під коліно iWALK 3.0 Hands Free - краща альтернатива традиційним милиць.iWALK 3.0 Hands Free – це інноваційний милицю під коліно, який на відміну від звичайних милиць дає вам свободу рук і пересування. Ви можете вільно ходити по сходах, гуляти, ходити за покупками, займатися домашніми справами і грати з дітьми.Повна версія статті