Подушка-укладка для дітей із ДЦП
Доступні розміри:
код 1053 — довжина 175 см, діаметр 18 см
код 1054 — довжина 200 см, діаметр 23 см
код 1055 — довжина 250 см, діаметр 25 см
Подушка-укладка призначена для дітей із порушеною моторикою. Укладання допомагає прийняти найзручніше положення, встановити зоровий контакт із батьками, самому грати з іграшками, розвивати м'язи живота, запобігти ускладненням: викривлення хребта та кісток таза.
Подушка-укладка допомагає дитині з порушенням моторики прийняти та утримати комфортне положення та нормалізувати тонус м'язів.
Положення на спині:
Легка на спині дитина має рухатися проти сили тяжіння. Коли дитина підіймає голову, руки чи ноги, це розвиває грудні м'язи, м'язи живота та стегон. Тому для успішного розвитку навичок дитини треба класти головою на одній лінії з тілом, підборіддя злегка нахилене. Плечі мають бути опущені, руки трохи попереду. Тіло дитини має бути рівним, стегна та коліна трохи зігнуті, п'яти на опорі.
Необхідно стежити, щоб дитина нелася розслаблено, розтягнувши ноги та руки у позі "жабки", що характерно для дітей зі зниженим тонусом м'язів. А також , щоб голова не вигиналася назад, а плечі не відводилися з руками назад. Оскільки в таких положеннях дитина матиме труднощі з координацією руху, під час огляду оточення або участі в грі.
Положення на боці:
У положенні лежачи на боці сила тяжіння допомагає звести дитячі руки та ноги разом. Дитина стає розслабленою і вимагає менше зусиль для переміщення тіла. З підтримкою голови дитина здатна бачити руки та може вчитися координувати рухи рук під час досягнення іграшки та підносити руки до рота. Коли дитина дістає іграшку, її вага може зміщуватися вперед або назад. Це допомагає розвивати м'язи грудної клітки.
Необхідно стежити: голова має бути на одній лінії з тілом, підборіддя трохи нахилене. Обидві руки подати вперед, так, щоб плечі були розслаблені. Хоча обидва стегна та коліна можуть бути зігнуті, краще, щоб верхнє стегно та коліно згиналося, а нижнє стегно та коліно були випрямлені. Допомагає розвивати зоровий контакт між руками та іграшкою, тримати руки разом, покращує опору на передпліччі та перенесення ваги тіла, нормалізує тонус м'язів, розвиває м'язи грудної клітки.
Положення на животе:
Таке положення дуже важливе для розвитку навичок моторики, а саме контроль положення голови та опори на передпліччі. Чим більше дитина підіймає голову та вище підіймається, спираючись на руки, поготів м'язи спини, плечей і рук розвиваються. Дитина вчиться переміщати вагу тіла. Дотягуючись до іграшки, він починає розвивати рівновагу.
Необхідно стежити, щоб голова та таз були на одній лінії разом з тілом, лікті та передпліччя спиралися на опору (не затиснуті під тілом). Допомагає розвивати контроль голови, м'язів рук і плечового пояса та спини.
Міняти всі положення на подушці-укладці рекомендується по кілька разів на день. Застосунки для гри:
* Прив'язати іграшку перед дитиною так, щоб вона могла до неї дотягнутися, торкнутися, розглянути. Одягти браслети, дзвіночки на зап'ястя або руки.
*Покласти іграшки близько біля дитини, щоб вона могла нею зацікавитися, маніпулювати.
Основні | |
---|---|
Виробник | Лежебока |
Країна виробник | Україна |
Форма | Валик |
Розмір | 175 см/18 см |
- Ціна: 1 020 ₴